PENCERE VE KAPILARDA FİLİZ EKİMİ_en-GB

PENCERE VE KAPILARDA FİLİZ EKİMİ_en-GB

Betonu kesmek için elmas uçlu yuvarlak testere bıçağı kullanılmaktadır. Kesilecek zemine ilk olarak ray döşenir ve ray üzerine beton kesme makinesi ilave edilerek beton kesme işlemi yapılır.

Beton duvarların kesme işleminde, betonun donatılı olup olmaması ve beton duvarın kalınlıklarına göre en ideal yöntemi belirledikten sonra beton duvar kesme işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. 50 cm’e kadar olan beton duvarlarda hidrolik beton kesme uygulaması yapılabilirken, daha kalın yapıdaki duvarlarda karot ile beton duvar kesme işlemi yapılmaktadır.

Beton duvar kesimi yapılmasının genel nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kapı ve Pencere açıklıkları oluşturmak,
  • Havalandırma açıklığı oluşturmak,
  • Beton dökümü esnasında kalıp kolaylığı bakımından fazladan atılmış olan beton alanların kaldırılması ve kesilmesi,
  • Beton istinat duvarlarının kesim işlemleri gibi.

Bu amaçların haricinde de herhangi bir sebeple beton duvar kesimi ihtiyacınızın olması halinde bize ulaşmanız yeterli olacaktır. Bazı durumlarda ise yıkım yapılmış olan binalarda perde betonlarında kesim işlemi yapılarak yapıdan uzaklaştırılması gerekmektedir. Bu işlem genel olarak yıkılacak binanın yaşam alanları içerisinde olması halinde ve büyük yıkıcı araçların yıkılacak olan binaya yaklaşamaması halinde mecbur kılınır. Yıkımı planlanan perde duvarlar ufak parçalara bölünerek ve kesilerek uzaklaştırılır ve yıkım gerçekleştirilmiş olur.  

Kesilecek alanın daha önceden incelenmesi, gerekli beton kesim tekniklerinin belirlenebilmesi için gerekli keşifler firmamız aracılığı ile yapılacaktır. Beton kesme işi kaliteli ekipman ve profesyonellik isteyen bir iştir. Ülkemizde ve illerinde bütün beton kesme işlemleriniz için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Amacımız kesilecek alanlar haricinde beton bölgelere herhangi bir şekilde zarar vermeden, gerekli kesim ihtiyacınızı en hızlı ve kaliteli biçimde gerçekleştirmektir.

To be notified of new opportunities, sign up for our newsletters.